Menu
 • Dziś jest : 13 lipca 2024 Imieniny : Irwina, Margarety, Sary
 • Menu

  Catering na imprezę – czy to się opłaca?

 • Catering na imprezę – czy to się opłaca?

  Coraz bardziej popularne staje się korzystanie z usług firm oferujących catering. Urządzając przyjęcie, obiad czy też organizując większą uroczystość ludzie chętnie korzystają z pomocy zewnętrznych firm. Pytanie tylko czy takie rozwiązanie jest opłacalne. Zastanówmy się nad tym przez chwilę.

  Kalkulacja kosztów

  Pierwszym czynnikiem, na który zwracamy uwagę, są oczywiście finanse. Wydaje się, że samodzielne przygotowanie posiłków jest o wiele tańsze niż zlecenie tego zewnętrznej firmie. W przypadku obiadu dla kilku osób z pewnością tak. Ale co w sytuacji, kiedy organizujemy imprezę na kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet kilkusett gości? W takiej sytuacji nie będziemy w stanie udźwignąć ciężaru przygotowania wszystkich potraw samodzielnie. Dodatkowo koszty takiego „hurtowego” gotowania zaczną rosnąć w zastraszającym tempie. Bardzo szybko może się okazać, że optymalnym, pod względem wydatków, rozwiązaniem jest właśnie catering Szczecin.

  Firma cateringowa posiada nie tylko odpowiednie zaplecze, ale także sprawdzonych dostawców i niższe ceny zakupu poszczególnych produktów. A to z pewnością przekłada się na cenę końcowa usługi.

  Nakład pracy

  Mówiąc o kosztach nie możemy także zapomnieć o nakładzie pracy, jaki trzeba włożyć w przygotowanie takiego przyjęcia. Nawet osoby gotujące regularnie w swoim domu nie będą w stanie przestawić się z dnia na dzień na niemalże szaleńcze tempo przygotowania dużych ilości jedzenia. Bardzo szybko odbije się to nie tylko na zdrowiu, ale także jakości potraw. A tego przecież nie chcemy. Firma cateringowa posiada wykwalifikowanych pracowników, doświadczenie oraz odpowiedni „park maszynowy”. Te wszystkie elementy sprawiają, że „hurtowe” gotowanie nie sprawia jej najmniejszego problemu. A co najważniejsze potrawy przyrządzane w dziesiątkach porcji cały czas zachwycają smakiem.

  Staranność podania

  Zamawiając catering Szczecin zlecamy nie tylko przygotowanie potraw, ale także ich odpowiednie podanie. Warto pamiętać, że każde przyjęcie i uroczystość wymaga odpowiedniej oprawy. Gospodarze, będący głównymi bohaterami imprezy, nie mogą jednocześnie wcielać się w role kucharzy i kelnerów. Te zadania najlepiej zlecić firmie cateringowej. W tym przypadku również niemałą rolę odegra ich doświadczenie, wiedza i praktyka.

  Jak pokazują powyższe przykłady korzystanie z usług firmy cateringowej nie wydaje się być nieopłacalne. Oczywiście za wykonaną usługę będziemy musieli zapłacić odpowiednią stawkę, niemniej jednak korzyści płynące z tego tytułu są nieporównywalnie większe.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *