Menu
 • Dziś jest : 12 kwietnia 2024 Imieniny : Juliusza, Ludosława, Zenona
 • Menu

  Dieta na nabranie masy mięśniowej

 • Dieta na nabranie masy mięśniowej

  Od dawna można zaobserwować prawdziwy kult piękna. Zgrabna sylwetka pozbawiona grama tłuszczu jest marzeniem już nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Panom zależy jednak również na tym, aby na ich ciele były widoczne ładnie zarysowane mięśnie. Widać je będzie jednak tylko wówczas, kiedy zostaną solidnie zbudowane. Do tego potrzebne są nie tylko ćwiczenia, ale również właściwa dieta.
  Dieta, która ma doprowadzić do przyrostu masy mięśniowej, musi dostarczać przede wszystkim dużych ilości białka. Proteiny są bowiem niezbędne do tego, aby nasz organizm miał z czego budować mięśnie. Poniżej przedstawiamy najbardziej wartościowe produkty, które pozwolą na skuteczne zbudowanie masy mięśniowej

  Jajka
  Jedno jajko dostarcza od sześciu do aż ośmiu gramów protein – ich dokładna ilość uzależniona jest od wielkości jajka. Oprócz tego jajka zawierają:

  wapń
  żelazo
  cynk

  Warto pamiętać, że jajka prawie w ogóle nie mają tłuszczu, co jest bez wątpienia bardzo korzystne w przypadku osób dbających o to, aby
  mięśnie mogły się rozwinąć.

  Pierś z kurczaka
  To kolejny produkt, który powinien zagościć w diecie każdego, kto pracuje nad rozwojem masy mięśniowej. Sto gram piersi z kurczaka dostarcza około trzydzieści gram białka. Do tego mają bardzo mało tłuszczu. Ich niewątpliwym plusem jest to, że nie kosztują dużo. Można je także przyrządzać na wiele rozmaitych sposobów, przez co jedząc pierś z kurczaka nawet przez tydzień codziennie może jeść tak naprawdę inny posiłek. Pierś z kurczaka jest mięsem smacznym i bardzo zdrowym. Dla dbających o rozwój masy mięśniowej jest po prostu niezastąpiona.

  Woda
  O nawodnieniu organizmu muszą pamiętać wszyscy. Tyczy się to więc także tych osób, które pracują nad rozwojem masy mięśniowej. Aby mięśnie mogły się prawidłowo rozwijać, muszą być właściwie nawodnione. W przeciwnym razie nigdy nie uda się ich ładnie wyrzeźbić.
  Zaleca się, aby w ciągu dnia wypijać około osiem szklanek wody. Najlepsza jest rzecz jasna niegazowana woda mineralna. Jeżeli jej smak nam nie odpowiada, można dodać do niej plasterek cytryny lub pomarańczy. Zamiast wody można również pić ziołowe herbaty. Lipa, hibiskus czy mięta to naprawdę świetne pomysły.

  Ryby
  Zawierają bardzo dużo cennego tłuszczu – nienasyconych kwasów tłuszczowych. Trzeba pamiętać, że rybi tłuszcz wykazuje bardzo dobre właściwości przeciwzapalne. W efekcie mięśnie po ostrym treningu – a taki właśnie ma miejsce w przypadku treningu na masę – mogą szybciej wracać do prawidłowej kondycji. W efekcie nie pojawiają się zakwasy, które poważnie utrudniają trening i sprawiają, że bardzo często się z nich rezygnuje. A bez ćwiczeń nie uda się zbudować ładnych mięśni.
  Wymienione produkty to jedynie niewielka część tego, co trzeba jeść, aby ładnie zbudować tkankę mięśniową. Bez odpowiedniej diety nawet długotrwały trening nie da oczekiwanych rezultatów. Dieta na budowę masy mięśniowej opiera się przede wszystkim na białku, bez którego mięśnie nie zostaną zbudowane. Do istotnych składników zalicza się również tłuszcz oraz wodę, która skutecznie nawadnia mięśnie.

  Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja pl.Dietko.com

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *