Menu
 • Dziś jest : 13 czerwca 2024 Imieniny : Antoniego, Lucjana, Gracji
 • Menu

  Ekspresy do kawy – dzierżawa dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców

 • Funkcjonalne i eleganckie ekspresy do kawy? Dzierżawa to jeden ze sposobów, w jaki możesz je pozyskać na rzecz swojego biznesu. I z roku na rok zyskuje on na popularności. Dlatego w tym tekście przybliżymy Ci zagadnienie, jakim jest dzierżawa ekspresu do kawy i wskażemy na zalety oraz wady tego rozwiązania, byś mógł dokonać świadomego wyboru między nim a tradycyjnym zakupem urządzenia na własność.

  Podsumowanie:

  • Biurowy lub gastronomiczny ekspres do kawy? Dzierżawa jest jednym z coraz chętniej wybieranych sposobów na pozyskanie tego urządzenia.
   Dzierżawa to forma umowy, w ramach której zyskujesz wybrany ekspres do kawy, a płacisz niewielkie, najczęściej miesięczne raty przez czas określony w umowie.
   Brak konieczności poniesienia jednorazowej, lecz dużej inwestycji i kompleksowa obsługa, wychodząca daleko poza użyczenie samego ekspresu – to tylko dwie z wielu korzyści, jakie zapewnia dzierżawa ekspresu do kawy. Przeczytaj artykuł i poznaj pozostałe!

  Czym jest dzierżawa ekspresu do kawy?

  Dzierżawa jest formą umowy, w ramach której wydzierżawiający zobowiązuje się do użyczenia dzierżawcy określonej rzeczy – w tym przypadku ekspresu do kawy – do stosowania i czerpania z tego korzyści na warunkach określonych w tejże umowie. Zawiera się ją najczęściej na czas określony, a czynsz opłaca się w większości przypadków w okresach miesięcznych.

  Dlaczego ekspresy do kawy – dzierżawa to rozwiązanie, którym warto się zainteresować?

  Przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się ono dużą przejrzystością warunków i prostotą obsługi, a przynosi przedsiębiorcy duże korzyści, zwłaszcza na początku działalności. Oto najważniejsze z nich:

  Korzyści finansowe

  Decydując się na dzierżawę ekspresu do kawy (www.tchibo-coffeeservice.pl), wybierasz niewielką płatność miesięczną przez – najczęściej – dwa lub trzy lata. Koszt ekspresu rozkłada się więc w czasie, a Ty, jako przedsiębiorca, nie ponosisz jednej, ale dużej inwestycji, co jest niezwykle cenne zwłaszcza na początku biznesu. Dzierżawy niemal nie odczuwasz w firmowym budżecie. Tym bardziej, że możesz ją sukcesywnie „wrzucić w koszty”, czyli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

  Maksymalna wygoda

  Jednym z elementów dzierżawy ekspresu do kawy, który wzbudza zainteresowanie coraz większej liczby przedsiębiorców jest fakt, że to kompleksowe i niezwykle komfortowe rozwiązanie. Większość firm oferujących dzierżawę zapewnia bowiem nie tylko nowoczesny i funkcjonalny ekspres, ale też szereg dodatkowych usług: serwis techniczny bez dodatkowych kosztów, doradztwo specjalistów w zakresie wyboru najlepszego ekspresu i dostęp do wysokiej jakości kawy, często z bezpłatną jej dostawą prosto do lokalu klienta.

  Poczucie bezpieczeństwa

  Przy intensywnym użytkowaniu ekspresu – które jest standardem w trakcie jego biznesowego zastosowania – ryzyko wystąpienia awarii jest stosunkowo duże. Bezpłatna pomoc serwisanta jest więc tym bardziej na wagę złota. Poczucie bezpieczeństwa zwiększa także możliwość zawieszenia umowy na dwa miesiące – na przykład w okresie, w którym firma nie prosperuje tak dobrze, jak wcześniej.

  Dostęp do najlepszych ekspresów do kawy

  Dzierżawa oferuje przedsiębiorcom dostęp do najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych, a także różnorodnych ekspresów, które mogą poprawić wyniki ich biznesów. W przeciwieństwie do tradycyjnego zakupu ekspresu w jednym ze sklepów z urządzeniami RTV i AGD, kiedy to nierzadko wysokie koszty urządzenia, nawet jeśli możliwe do rozłożenia na raty, są nie do pokonania, zwłaszcza dla początkujących właścicieli firm.

  Jedyną wadą dzierżawy ekspresu do kawy wydaje się fakt, że w żadnym momencie trwania umowy nie stajesz się właścicielem tego urządzenia. Ono stale należy do firmy, z którą nawiązujesz współpracę. Ale możesz spojrzeć na to w inny sposób, dostrzegając w tym warunku niemałą zaletę. Kiedy bowiem ekspres nie jest Twój, nie musisz martwić się jego utylizacją ani sprzedażą, kiedy już stanie się za stary lub zbyt mało efektywny w stosunku do rozwijającego się biznesu. Ba! Kiedy umowa o dzierżawę dobiegnie końca, możesz podpisać nową i wybrać nowocześniejszy ekspres do swojego lokalu lub biura.

  * Opisane korzyści dzierżawy ekspresu do kawy opisano na podstawie oferty Tchibo Coffee Service Polska.

  Artykuł sponsorowany

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *