Menu
 • Dziś jest : 20 kwietnia 2024 Imieniny : Agnieszki, Czesława, Amalii
 • Menu

  Jak nawilżyć skórę… od środka?

 • Dobre nawilżenie to podstawa pięknej i zdrowej skóry. Choć zazwyczaj to kobiety uznają ten fakt za priorytetowy, to panowie także powinni zwrócić uwagę na stan swojej cery. Ilość czynników wysuszających i przyspieszających starzenie się naszej naturalnej powłoki ciała jest coraz większa i tak naprawdę nijak nie jesteśmy w stanie wyeliminować każdego zagrożenia. Środki czystości, słońce, prace w ogrodzie, nieodpowiednie napoje (zwłaszcza w upały) potrafią zniweczyć nasze starania i wysuszyć skórę. Ideałów nie ma, ale wielu ludziom i tak jest dziś do nich daleko. Jak więc zadbać o kondycje swojej skóry? Co wpływa na skuteczność pielęgnacji? O tym poniżej.

  Nawilżenie od wewnątrz

  Wydaje ci się, że ilość kremów, które używasz w ciągu dnia powinna wystarczająco spełnić wymagania twojej skóry. Zapominasz jednak, że równie ważne jest działanie od wewnątrz organizmu. Podstawową kwestią jest więc dopilnowanie, by codzienna porcja płynów stała na odpowiednim poziomie, zwłaszcza w upalne dni. Wysuszająca się skóra, na którą działają zbyt długo promienie UV nie poradzi sobie sama, jeśli nie zapewnimy jej efektywnej pomocy z wewnątrz organizmu. Na nic zdadzą się kremy i balsamy, jeśli sam organizm nie będzie w stanie z nimi współpracować i bronić się przed nadmiernym odwodnieniem naskórka.

  Co pić?

  Organizm ludzki można porównać do pewnego rodzaju maszyny, której niezależna inteligencja ocenia i dostosowuje swoje działanie do panujących warunków. Jeśli więc organizm jest słabo nawodniony to gospodarka tymi zasobami jest weryfikowana i dostosowywana, by najważniejsze części naszego organizmu dostały swoja porcję substancji odżywczych, oczywiście kosztem innych mniej istotnych organów. By pomóc swojemu ciału należy dużo pić, ale nie każdy napój okaże się zbawienny dla nawilżenia naszej skóry. Zanim powiemy więc co powinno się pić, powiedzmy krótko czego się wystrzegać. Najmniejsze efekty dają naszemu organizmowi napoje gazowane oraz te zawierające dużą dawkę cukru. Ich niemal całkowicie pozbawiony witamin i minerałów skład sprawia, że są to raczej jałowe starania w kierunku odpowiedniego odżywienia i nawilżenia skóry. Znacznie lepszym pomysłem jest zwykła woda mineralna np. z dodatkiem soku z cytryny. Dla co bardziej wybrednych osób proponujemy herbatę rooibos (bogactwo antyoksydantów i minerałów) oraz soki owocowe lub warzywne, zwłaszcza te wyciśnięte samodzielnie w domu.

  Preparaty nawadniające

  Kolejnym sposobem walki z wysychającą skórą jest zakup i stosowanie specjalnych preparatów nawadniających. Z racji tego, że przeznaczone są one dla osób cierpiących na biegunkę, wchłaniają się nawet lepiej niż soki owocowe. Mogą one służyć jako środek profilaktyczny lub pomoc w walce z wysuszoną cerą. Ich skuteczność stoi na całkiem wysokim poziomie i stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów kosmetycznych, zwłaszcza jeśli nie przynoszą one pożądanych rezultatów.

  Dieta

  Ostatnim sposobem wzmocnienia stopnia nawilżenia skóry od środka jest stosowanie się do dyrektyw odnośnie specjalnej diety. Nie jest ona zbyt uciążliwa, dlatego warto wprowadzić jej wytyczne do spożywanych na co dzień posiłków. By osiągnąć pożądane efekty zwróć uwagę czy w twoich posiłkach znajdują się:

  produkty bogate w witaminy z grupy B (mięso, drożdże oraz produkty wykonane z pełnoziarnistej mąki),
  kwasy omega-3 i omega-6 (oleje roślinne, ryby, orzechy, oliwki i owoce awokado),
  owoce i warzywa (mają w sobie dużo wody naturalnie nawadniającej organizm),
  przynajmniej 8 szklanek płynów w ciągu całego dnia (z niską zawartością cukru lub pozbawione go).

  Artykuł powstał we współpracy z portalem o opóźnianiu starości.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *