Menu
 • Dziś jest : 19 lipca 2024 Imieniny : Alfreda, Wincentego, Wodzisława
 • Menu

  Jedz pstrąga na zdrowie!

 • Pstrąg w tradycyjnej kuchni staropolskiej zajmował szczególne miejsce. Dzisiaj także powinien pojawiać się na naszych stołach.  To wyjątkowo smaczna ryba, a warto wiedzieć, że lista jej właściwości odżywczych i dobroczynnego wpływu na organizm jest naprawdę długa. Jedz pstrąga na zdrowie!

  Pstrąg w cotygodniowym menu

  Przyjmuje się, że ryby powinno się jeść co najmniej 3 razy w tygodniu, by zachować zdrowie i odpowiednią sylwetkę.
  Postaraj się, by choć raz w tygodniu był to pstrąg. A najlepiej jeszcze częściej! Dlaczego?
  Pstrąg ma smaczne, nieco kruche oraz bardzo chude mięso. To wystarczy, by przekonać do niego największych niejadków. Ze względu na małą zawartość tłuszczu jest idealny dla osób, które próbują utrzymać linię lub schudnąć.
  Wędzony, gotowany czy pieczony nie dostarcza zbyt wielu kalorii, ale przy tym obfituje w składniki odżywcze.
  Jest to bardzo dobrze przyswajalne źródło białka. Dodatkowo uzupełnia niedobory organizmu na fosfor, selen, wapń, magnez, żelazo i potas. Zawiera także bardzo wiele witamin z grupy B i umiarkowanie dużo witaminy A, E i D.

  Dla kogo pstrąg?

  Na tę rybę powinny zwracać uwagę przede wszystkim osoby, które mają problemy z układem krążenia. Jest to jedyny słodkowodny gatunek, który dostarcza takiej ilości kwasów Omega-3, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pracy serca.  Nie jest tłusta i nie podnosi poziomu cholesterolu, jest więc idealna dla sercowców. Dwie porcje pstrąga zapewniają tygodniowe zapotrzebowanie na kwasy EPA i DHA. Dobrze sprawdza się także wtedy, gdy musisz uzupełnić niedobory witamin z grupy B. Ale w zasadzie jest to ryba idealna dla wszystkich! Smakuje tym, którzy wolą gotowane, i tym, którzy wolą pieczone.  Ze względu na to, że hodowle są maksymalnie zbliżone do natury i nie są szkodliwe dla środowiska, są idealne dla miłośników  ekologii. Pstrągi są świetne dla odchudzających się i dla tych, którzy chcą się odżywiać zdrowo, zarówno dla niepotrafiących gotować, jak i tych, którzy z zapałem tworzą najbardziej skomplikowane rybne dania. Świeże i zdrowe idealnie sprawdzają się zarówno  dla dorosłych, jak i dla dzieci.

  Zdrowy pstrąg

  Pstrąg to bardzo popularna ryba w Polsce. Od wieków zasiedlał nasze potoki i rzeki. W naturze występuje tylko tam, gdzie woda jest najczystsza.  Od XIX wieku także jest to w naszym kraju ryba stawowa, a tradycja jej hodowli w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych  jest naprawdę długa i mocno zakorzeniona. Dlatego uważa się pstrągi za jedne z najzdrowszych ryb w Polsce. Hoduje się je głównie w małych rodzinnych gospodarstwach. Są one najczęściej zrzeszone w stowarzyszeniach, które kontrolują warunki hodowli. Dlatego pstrągi nie są karmione
  składnikami przyspieszającymi wzrost. Rozwijają się powoli, w swoim rytmie, więc ich mięso jest wyjątkowe, ma odpowiednią strukturę i smak. Hodowcy dbają także o to, by pstrągi miały odpowiednie warunki. Pstrągi są bardzo wymagające i wysoko stawiają poprzeczkę w tym zakresie – ich hodowla wymaga bardzo czystej i wartko płynącej wody bogatej w tlen. Dlatego też hodowle zlokalizowane są najczęściej przy naturalnych, czystych i wartkich potokach  lub rzekach. Możesz mieć pewność, że razem z pstrągiem nie zjesz szkodliwej chemii. Delikatne, chude mięso pstrągów można swobodnie podawać dzieciom, tym samym budując im zdrowe nawyki żywieniowe. Masz mnóstwo powodów, dla których pstrąg powinien znaleźć się w twoim menu nie tylko od święta.

  Więcej na temat pstrąga na http://naszpstrag.pl/</rel=”nofollow a>

   

  Artykuł sponsorowany

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *