Menu
 • Dziś jest : 20 kwietnia 2024 Imieniny : Agnieszki, Czesława, Amalii
 • Menu

  Kucharka, celebrytka, mecenas smaku

 • Kucharka, celebrytka, mecenas smaku

  Znakomite wyczucie smaku, którym powinni odznaczać się najlepsi kucharze świata, może przekładać się na doskonałe wyczucie stylu. Czy z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku najbardziej znanej polskiej restauratorki, która od kilku lat w naszym kraju przeprowadza często bardzo drastyczne „Kuchenne rewolucje”?
  Barwna postać telewizji

  Magda Gessler jest obecna w polskiej telewizji od dobrych kilku lat i realizuje się w zakresie prowadzenia restauracji, gotowania i pomagania restauratorom z całej Polski. Jest główną prowadzącą programu „Kuchenne Rewolucje” oraz „Masterchef” w telewizji TVN. Jest to postać barwna, lubiana, choć niepozbawiona kontrowersji. Jej metody „rewolucjonizowania” polskich lokali gastronomicznych często są drastyczne, ale zawsze musi być przecież gorzej, żeby później było lepiej.

  Jej barwność wynika również i z tego, jak ubiera się Magda Gessler – prywatnie, na oficjalnych przyjęciach, jak i w programach telewizyjnych. Jej znakiem rozpoznawczym jest burza blond loków na głowie, sukienka lub tunika w żywych kolorach oraz zgrabne nogi, które stara się eksponować.

  Podstawą stylizacji jest zwykle zwiewna sukienka, eksponująca nogi, jednocześnie luźna w talii. Maskuje to, co w figurze Magdy Gessler wymaga ukrycia. Częstym dodatkiem do kreacji kończącej się nad kolanem są efektowne buty, szal lub apaszka luźno zarzucona na szyję, delikatny płaszczyk czy cienki, rozpięty kardigan.

  Dodatkowym elementem sprzyjającym wyszczupleniu i wydłużeniu sylwetki, jest długi wisior na szyi.

  Nie zapominajmy, że Magda Gessler studiowała malarstwo i rzeczywiście ma duszę artystyczną. Potrafi tak konfrontować ze sobą jasne, żywe lub pastelowe kolory, aby stylizacja wyglądała niczym zharmonizowany obraz. Jej wygląd przywodzi na myśl wiosenny ogród, kiedy kwiaty prezentują się w pełnej krasie. Magda Gessler prezentuje się młodzieńczo, pomimo przekroczenia 60 lat.
  Okiem stylistki

  W magazynie Party styl Magdy Gessler oceniła znana stylistka, Dorota Wróblewska. Powiedziała ona, że Magda jest wierna swojemu stylowi od lat i posiada wielki talent do komponowania takich elementów stroju, w których jest jej najwygodniej, a jednocześnie wygląda doskonale. Oczywiście nie jest ona nieomylna – Magdzie Gessler również zdarzają się stylizacyjne wpadki, ale bardzo rzadko.

  Restauratorka szyje sukienki ma miarę, według sprawdzonych wzorów i fasonów. Komponuje stylizacje w dużej mierze samodzielnie, wyszukując do nich artystyczne dodatki, m.in. w stylu vintage. Lubi tuniki, zwiewne tkaniny i szale, które wykorzystuje do sprytnego maskowania wszelkich mankamentów sylwetki. To klucz do sukcesu jej stylu, który mogą naśladować wszystkie panie o figurze w kształcie jabłka.

  Magda Gessler jest zwolenniczką stylu minimalistycznego, który dodaje jej uroku. Pierwsze skrzypce w jej stylizacjach gra biżuteria, buty i torebki.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *