Menu
 • Dziś jest : 19 kwietnia 2024 Imieniny : Adolfa, Tymona, Pafnucego
 • Menu

  Meble do kuchni – jakie wybrać?

 • Meble do kuchni – jakie wybrać?

  Dobrze dobrane meble kuchenne to prawdziwy skarb dla każdego kto często korzysta z tego pomieszczenia. Nie wystarczy tu zakup ładnego zestawu, gdyż by dobrze czuć się we własnej kuchni musi być ona również funkcjonalna. Przestrzeń ta nie jest z pewnością przeznaczona do wypoczynku, więc należy urządzać ją bardziej jak miejsce pracy, tyle że w odpowiednim stylu, by pasowała do reszty mieszkania. Jak więc poradzić sobie z wyborem? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

  Wymagająca przestrzeń

  Kuchnia to miejsce gdzie bardzo dużo się dzieje. Nawet podczas przygotowywania śniadania, w ruch idą tu noże, coś może się rozlać, rozsypać, dlatego też nasze meble powinny być odporne na takie czynniki jak np. wilgoć. Także zbyt wiele miejsc trudno dostępnych, które mogą stanowić problem podczas czyszczenia (być siedliskiem nagromadzającego się brudu) to niezbyt dobra inwestycja. Mebli kuchennych nie wymienia się tak często, jak pozostałego wyposażenia domu, dobrze więc by ich solidne wykonanie było dla nas jednym z priorytetów.
  Oczywiście po 10 latach każde wyposażenie w tym pomieszczeniu może okazać się już bardzo zużyte, jednak jest to termin w pełni akceptowalny, zwłaszcza że tyle tu negatywnych czynników.

  Cena

  W tym przypadku cena musi odzwierciedlać jakość. W tej przestrzeni przepłacanie nie jest dobra praktyką, ze względu na szybkość zużywania się mebli kuchennych. Możemy darować sobie te wykonane z litego drewna – są o wiele droższe, a szybkość z jaką się wypaczają jest większa niż w przypadków mebli z płyty. Oczywiście w tym przypadku ważna jest ogólna jakość materiału oraz stabilność konstrukcji. Rynek mebli kuchennych jest dość spory, więc powstrzymajmy się o szybkiego zakupu pod wpływem emocji. Czasem by oszczędzić sobie nerwów (i trochę pieniędzy) wystarczą odrobinę szersze poszukiwania.

  Dużo miejsca

  Kwestie przechowywania naczyń, garnków, sztućców oraz nieskończenie dużego asortymentu wykorzystywanego na co dzień w kuchni, to również kwestia kluczowa. Wygodny dostęp do patelni, zastawy stołowej oraz produktów spożywczych jest tu bardzo ważny. Nic tak nie denerwuje jak przepełnione szafki, w których by coś wyciągnąć trzeba wystawić kilka innych rzeczy. Oceńmy więc ile potrzebujemy miejsca na poszczególne sprzęty i pod tym względem dobierajmy ilość szafek i szuflad oraz ich wielkość. W przypadku mebli kuchennych ważna jest także powierzchnia blatu roboczego. To na nim zazwyczaj przygotowujemy posiłki, ale także ustawiamy najpotrzebniejsze sprzęty, jak:

  drewniany blok z zestawem noży,
  kuchenkę mikrofalową,
  czajnik elektryczny,
  chlebak,
  dzbanek z wodą,
  toster,
  ekspres do kawy.

  Dodatki

  W mniejszych mieszkaniach kuchnia połączona jest niejako z jadalnią, więc kupując meble należy również zastanowić się nad stołem i krzesłami (lub czymś podobnym, co umożliwi rodzinie odbywanie wspólnych posiłków). Wielkość uzależniona jest tu oczywiście od ilości miejsca w kuchni oraz od ilości mieszkańców. Dobrym pomysłem jest nabycie stołu, który w razie potrzeby można rozłożyć i powiększyć.
  Krzesła mogą szybko się brudzić, więc jeśli decydujemy się na obicie ich materiałem, niech będzie on przynajmniej łatwy w czyszczeniu lub o ciemniejszej barwie.

  Materiał powstał dzięki współpracy z Blogiem o meblach.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *