Menu
 • Dziś jest : 13 czerwca 2024 Imieniny : Antoniego, Lucjana, Gracji
 • Menu

  Sałatkowe inspiracje – gdzie szukać przepisów na zdrowe sałatki?

 • Życie szybko nam biegnie, wiele z niego tracimy, a gdy coś złego się wydarzy wtedy STOP nagle wyskakuje.

  W codziennej monotonii niezbyt wiele czasu przykładamy do podstaw od których tak naprawdę nasze życie zależy. Zastanów się ile razy pomyślałeś o śniadaniu? Takim zdrowym tylko szczerze? Gdzie jesz obiad, z jakich składników, o kolacji nie wspomnę, bo aż strach 🙁 Wiem odbieracie to z humorem, ale czy warto?).
  Każdy z nas wie jak jeść zdrowo (mam taką nadzieję) jak dzielimy talerzyk zdrowia, wiemy czy nie? To zaczynamy, od podstaw – wystarczy,że taki talerzyk podzielimy na pół i na tej większej części zagoszczą jak myślicie?  Sałatki/surówki (tu wiele inspiracji ) o tak, bo to najzdrowsze ,a reszta połowy znów podzielona na pół to białko i węglowodany. Pytanie tylko czemu tak nie jest w realu? Niestety, a może stety . Sytuacja jest jaka jest jedni korzystają,że jest lockdown inni płaczą. Wszystko ma swoje  plusy i minusy. Dla jednych to koszmar zamknięcia, a dla drugich kopalnia zgłębiania wiedzy. Osoby które są przewlekle chore często nawet nie zdają sobie z tego sprawy jak poprawić komfort swojego życia, a takie od górne spowolnienie daje im szansę na zdrowie. Wystarczy trochę wyobraźni/ inspiracji przepisami i życie staje się zdecydowanie lepsze. Wiele pomysłów na potrawy z sałatek możecie znaleźć tu. Jak wiadomo nie od dziś warzywa i owoce mają moc uzdrawiającą. Dużo składników odżywczych, a o smaku i aromacie nie wspomnę 😉 Kto z Was nie kocha jabłek, gruszek czy śliwek z ogrodu babci? Ja pamiętam je ze swojego dzieciństwa i mam ten komfort, że te specjały pomimo upływu lat są nada takie same, z może lepsze? Macie pomysły na ich łączenie? Czy tylko owoce można łączyć? Ktoś robi eksperymenty? Należycie do odważnych? Kto spróbuje nowych połączeń smakowych, które mogą szokować? Smak, aromat wiele opcji z grilla to teraz standard, ale czy znamy je wszystkie? Warzywa, wędliny, mięsa czy sery to teraz tak powszechne, ale czy warto z tego rezygnować? Gwarantuję Wam,że nie , zdecydowanie nie, bo najlepsze przez cały rok są sałatki które każdy kocha. Nie ważne czy składniki są strikte świeże/gotowane/grillowane/pieczone liczy się efekt końcowy
  Jeśli chodzi o warzywa to wiadomo swoje są najlepsze nawet najmarniejsze 😉 , ale jak na stołówce masz sarny i dziki to uciekaj ;D Szukaj warzyw u lokalnego dostawcy i korzystaj z dobroci natury robiąc sałatki i surówki, bo to istne niebo za co kocham naszą polską wieś.

   

  Artykuł sponsorowany

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *