Menu
 • Dziś jest : 19 lipca 2024 Imieniny : Alfreda, Wincentego, Wodzisława
 • Menu

  Współczesne artykuły gospodarstwa domowego

 • Współczesne artykuły gospodarstwa domowego

  Role płci we współczesnym świecie coraz bardziej wyrównują się. Mało jest już zawodów, w których to płeć męska sprawdza się o wiele lepiej lub gdzie kobieta jest niecodziennym widokiem. Także podział obowiązków w domu idzie nam coraz sprawniej i mężczyźni bardzo często starają się pomagać swoim żonom w pracach domowych lub to właśnie oni przejmują tę rolę. Jeśli tylko czują się z tym dobrze, a gotowanie i dbanie o czystość w mieszkaniu sprawia im przyjemność to wszystko jest w jak najlepszym porządku.

  Sytuacja dzisiejszego społeczeństwa jest o tyle komfortowa, że na naszym rynku funkcjonują już sprzęty, które codzienną domową harówkę sprzed lat, zamieniają z pełni zmechanizowany proces wykonywany przez maszyny, które możemy zaprogramować wedle naszego uznania. To już dawno przestał być jedynie odkurzacz z którym trzeba było biegać po całym domu i machać w przód i w tył. Dziś wszystko jest łatwiejsze (choć paradoksalnie nasz wolny czas wcale się nie zwiększa, gdyż mamy o wiele więcej zajęć do wykonania na co dzień).

  Zmywarka

  Od czasu jej spopularyzowania na naszym krajowym rynku minęło już sporo lat, jednak cały czas jest to sprzęt, który pomaga nam w codziennym funkcjonowaniu. Bardzo trudno dziś znaleźć osobę, która nie ma tego urządzenia w domu. Dlaczego? Bo jest ono wygodne. Bo zużywa mniej wody niż tradycyjne mycie. I wreszcie, ponieważ daje nam więcej wolnego czasu, który możemy poświęcić na zajęcie się innymi sprawami. Pamiętasz jeszcze ręczne mycie talerzy w wodzie z detergentem? Wysuszona i spierzchnięta skóra jest tu na porządku dziennym. Co bardziej zapobiegliwi zakładają więc gumowe rękawice (choć niezbyt to wygodny sposób na efektywne sprzątanie). Zmywarka domyje każde zabrudzenie, uchroni cię przed widokiem sterty brudnych naczyń piętrzących się w zlewie i co najważniejsze pozwoli oszczędzić pieniądze na inne przyjemności. Mieści w sobie całkiem sporo, więc i codzienne mycie nie okaże się koniecznością.

  Pralki

  Można by zapytać, co takiego nowoczesnego jest we współczesnych pralkach. Odpowiedź leży jednak tuż pod naszym nosem, a przyzwyczailiśmy się do niej tak bardzo, że przestaliśmy ją dostrzegać. Dzisiejsza pralka włączy się w dowolnym momencie, sama dobierze program i temperaturę wody do zawartości bębna, a nawet wyśle nam na smartfon informacje o skończonym cyklu pracy. Także ilość i dopracowanie programów prania zastało tu znacząco rozbudowane, co zwiększa efektywność tych maszyn (istnieje np. program ułatwiający prasowanie). Ważne jest również, że współczesna pralka nie potrzebuje tak dużej ilości wody i pobiera o wiele mniej prądu, a nasze ubrania i tak są dobrze wyprane (a nawet wysuszone i niezgniecione).

  Żelazko

  Wydawać by się mogło, że ulepszenie żelazka może ograniczać się jedynie do kwestii kosmetycznych. Otóż nie! Współczesne żelazko również musi ułatwiać nam prasowanie przez działanie w trybie inteligentnym. Znaczy to, że samo potrafi rozpoznać materiał i dobrać temperaturę prasowania. Możesz zapomnieć o usilnych próbach rozprostowania zagięć, zamiast tego z nowoczesnym żelazkiem oszczędzić czas, pieniądze oraz nerwy (koniec z przypadkowo wypalonymi dziurkami i zniszczoną odzieżą).

  Odkurzacz

  Nowa generacja odkurzaczy to samodzielne urządzenia bezprzewodowe, które wykonują za nas całą pracę wtedy kiedy jesteśmy np. na zakupach. Wyposażone w masę czujników jeżdżą po domu, zbierają kurz i zabrudzenia, a kiedy skończą same parkują w określonym miejscu ze stacja dokującą, gdzie mogą się doładować. My wracamy, opróżniamy naszego inteligentnego czyściciela z brudów i tyle. Co do hałasu… są modele, które uniemożliwią ci oglądanie w tym czasie telewizji, a bateria nie starcza na długo, jednak konstrukcje te są wciąż ulepszane, a nawet dziś można spotkać o wiele bardziej dopracowane modele odkurzaczy (odstraszyć może jedynie koszt takich urządzeń, gdyż dobry produkt potrafi kosztować w tym przypadku nawet ponad 2000 zł).

  Artykuł powstał we współpracy z portalem o specjalistycznym sprzęcie i automatyce.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *