Menu
 • Dziś jest : 21 lipca 2024 Imieniny : Daniela, Dalidy, Benedykta
 • Menu

  Jaki wybrać regał do spiżarni czy piwnicy? Czym się kierować?

 • Jaki wybrać regał do spiżarni czy piwnicy? Czym się kierować?

  Każda gospodyni skrycie marzy, by mieć miejsce wyjątkowe do przechowywania smaków lata w słoiczkach, by móc delektować się nimi w czasie jesiennych poranków czy zimowych wieczorów. Dla osób które przygotowują duże ilości przetworów czy też dla zapalonych surviwalowców którzy lubią mieć zapas żywności w kuchni brakuje na to miejsca. Niezastąpionym okazuje się wtedy takie miejsce spiżarnia czy piwnica która pozwoli przechować nasze skarby. Jej odpowiednie umeblowanie to podstawa, by spełniała jak najwięcej użytecznych funkcji.

  Na naszym rynku dostępnych jest wiele modeli regałów, które z powodzeniem można wykorzystać. Możemy wybierać spośród tradycyjnych modeli regałów metalowych, nowoczesnych czy drewnianych które posiadają wiele przydatnych funkcji i akcesoriów.

  Wybierając regał musimy pamiętać, że to wybór najczęściej na lata. Musi być solidny i trwały,by móc utrzymać nasze przetwory wśród których będą rzeczy lekkie jak również bardzo ciężkie. Następnym czynnikiem przy naszym wyborze jest miejsce spiżarni czy też piwnicy. Do spiżarni ulokowanej przy kuchni za zamkniętymi drzwiami czy też otwartej trzeba wziąć pod uwagę wystrój który już mamy w domu. Jeśli chodzi o piwnicę ten element możemy pominąć stawiając na regał praktyczny.

  Kolejnym dylematem staje się materiał z jakiego ma być wykonany regał.

  Regał magazynowy – regał metalowy to przede wszystkim oryginalny design. Jest niezwykle funkcjonalny, daje wiele możliwości wykorzystania. Ustawimy go nie tylko w spiżarni czy piwnicy, ale również w garażu czy na strychu chowając na półkach rzeczy niepotrzebne nam w danym momencie.

  Regał drewniany to nie tylko trwałość, ale również niepowtarzalny design który z łatwością możemy dopasować do wystroju panującego we wnętrzach naszego domu.

  Regał plastikowy to swego rodzaju nowość na rynku która jest coraz modniejszym trendem. Będzie się dobrze prezentować w mieszkaniu/domu o nowoczesnym stylu. Bogaty wybór kolorów daje możliwości dopasowania do każdego wnętrza. Niestety ogromnym minusem tych regałów jest ich trwałość gdyż trzeba brać pod uwagę ich udźwig który nie należy do imponujących.

  Gdy podejmiemy decyzję z jakiego tworzywa będzie nasz regał musimy pamiętać, że kolejnym bardzo ważnym elementem jest wymiar regału na jaki możemy sobie pozwolić. Wysokość, szerokość jak również wsad staną się priorytetem. Regał musi być pojemny i trwały, a to nieodłączny element jego rozmiarów. Najlepszym rozwiązaniem na idealne zagospodarowanie przestrzeni jest regał sięgający do samego sufitu.

  Ja na swoje przetwory wybrałam regał metalowy o wymiarach idealnie pasujących do pomieszczenia. Jest solidny, pojemny i spełnia wszystkie funkcje na których mi zależało. Łatwy do złożenia i ustawienia. Nawet kobieta jest w stanie sama go przygotować do używania. Teraz będę sprawdzać jego trwałość i udźwig powoli kompletując na półeczkach swoje przetwory których szybko przybywa. Mam nadzieję, że moje sugestie pomogą Wam podjąć odpowiednią decyzję.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *